Strona główna Wydziału Biologii

Wydział Biologii UAM

Collegium Biologicum

Ul. Umultowska 89, 61-614 Poznań

tel. 61 829 5556, fax 61 829 5636

28-03-2024 15:56  |  zaloguj się  | 
wybierz profil: | student | doktorant | pracownik Wydziału Biologii |
Strona w przygotowaniu: niektóre informacje możecie Państwo znaleźć na dotychczasowej stronie Wydziału

[zamknij]

Kampus Morasko

W 2003 roku Wydział Biologii UAM stał się nieodłączną częścią nowoczesnego kampusu uniwersyteckiego znajdującego się w północnej części Poznania - Morasku. Co ciekawe po raz pierwszy w całej swojej historii mieści się on w jednym budynku - Collegium Biologicum. Wcześniej studenci biologii i pracownicy naukowi Wydziału byli rozproszeni po całym mieście, a poszczególne zakłady mieściły się m.in. w Collegium Maius, przy ulicach Szamarzewskiego i Międzychodzkiej, a także na terenie dawnych zakładów H. Cegielskiego.

Obecnie wszystkie zajęcia i wykłady odbywają się w malowniczej scenerii przepięknych, leśnych terenów Moraska.

Nic więc dziwnego, że połączenie uroków natury z nowoczesną technologią wzbudza ogromny podziw zarówno wśród studentów jak i mieszkańców Poznania.

Collegium Biologicum

Gmach Wydziału Biologii - Collegium Biologicum - jest jednym z największych tego typu obiektów w kampusie Morasko i zajmuje powierzchnię blisko 25 tysięcy m kw. W budynku wydzielono część dydaktyczną o powierzchni ok. 9 tys. m kw., w której znajduje się 8 sal wykładowych mieszczących ponad 600 studentów, biblioteka, 2 sale komputerowe, sale laboratoryjne, zaplecze administracyjno-socjalne wydziału oraz bufet. Pozostałą część budynku (ok. 14 tys. m kw.) wypełniają pomieszczenia przeznaczone dla poszczególnych zakładów wchodzących w skład czterech instytutów:

  • Instytutu Antropologii,
  • Instytutu Biologii Eksperymentalnej,
  • Instytutu Biologii Molekularnej i Biotechnologii,
  • Instytutu Biologii Środowiska.

Wyposażenie

Wszystkie sale wykładowe wyposażone są w nowoczesny sprzęt audiowizualny (rzutniki multimedialne, wizualizery pisma, odtwarzacze video oraz DVD). Istnieje możliwość łączenia sal i przekazywania zarówno dźwięku jak i obrazu między nimi. Największa sala wykładowa - Aula - audytorium noszące imię wielkiego botanika Józefa Paczoskiego, charakteryzująca się podobnie jak Aula Uniwersytecka wspaniałą akustyką, wyposażone jest w kabiny do tłumaczenia symultanicznego, co umożliwia prowadzenie międzynarodowych konferencji z tłumaczeniem na kilka języków jednocześnie.

Wszystkie sale laboratoryjne wyposażone są w nowoczesne meble, sprzęt laboratoryjny i sprzęt optyczny najwyższej klasy.

Ponadto studenci mają do dyspozycji dwie sale komputerowe. Pierwsza z nich tzw. dostępowa posiada 30 stanowisk, natomiast sala ćwiczeniowa ma ich 20. Umożliwia to pracę, a także przeprowadzanie egzaminów i testów komputerowych jednocześnie dla około 50 osób.

Warto również zaznaczyć, że cały budynek Wydziału Biologii jest w pełni klimatyzowany.

Collegium Biologicum pozbawione barier i przyjazne niepełnosprawnym

Budynek Wydziału Biologii spełnia wszelkie standardy przewidziane normami Unii Europejskiej dotyczące osób niepełnosprawnych. Dotarcie wózkiem z przystanku autobusowego nie nastręcza żadnych problemów (obniżone krawężniki). Dysponujemy dwoma podjazdami umożliwiającymi wjazd do budynku od strony głównego wejścia i od strony pólnocnej. Na każdym piętrze znajdują się toalety przystosowane do korzystania z nich przez osoby niepełnosprawne. Dodatkowo w gmachu funkcjonują dwie windy, a w salach wykładowych znajdują się specjalne miejsca umożliwiające swobodny wjazd osobom poruszającym się na wózkach.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

(C) Wydział Biologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w PoznaniuAktualizacja: 2011-08-16 | Odwiedzin: 15116
 

Wydział Biologii UAM


Podgląd wydruku

[zamknij podgląd]

 
[w górę]